Lyžování v Rakousku

Rakousko je alpskou zemí hojně navštěvovanou českými lyžaři pro vysokou kvalitu služeb spojenou s relativně snadnou dostupností. Tak se Rakousko stává častým cílem českých lyžařů, kteří zde využívají také zkrácené pobyty. Lyžování v Rakousku je obecně o něco dražší než lyžování v Itálii, ale hovoří pro ně krom výše uvedených také fakt, že je zde naprostá většina sjezdovek je uměle zasněžována a také, že zde najdeme osm ledovců, kde je kvalita sněhu zaručena až do pozdního jara. V celkovém součtu je zde přes 20 000 km sjezdových tratí s více než 3500 moderních lanovek.

Mezi střediska, které čeští lyžaři využívají nejvíce se řadí nejbližší oblast Semmeringu a dále oblasti Dachstein West a Kaprun Zell am See. Proslavený je areál v Kitzbühelu, kde se jezdí světový pohár od roku 1931. Pro Čechy je však poněkud dražší.

Výhodné nabídky pro rodiny s dětmi předkládají menší areály jako je Tauplitz nebo Molltal či Gerlitzen. Rakousko vždy platilo za oblast s víceméně menšími středisky, ale v poslední době toto tvrzení vzalo za své hlavně díky rozsáhlé lyžařské oblasti Ski Amadé (860 km sjezdovek) nebo Zillertal či Ski Kärnten.

Rakousko je ideálním místem pro všechny, kteří si chtějí na pár dnů aktivně odpočinout a potěšit se lyžováním třeba na některém z ledovců.