Češi v Rakousku nejvíce navštěvují Kaprun/Zell am See

Středisko ocení lyžaři s duší romantiků

Kaprun/Zell am See. Zdroj: www.nev-dama.cz

Městečko Kaprun se rozprostírá v úchvatné přírodě pod ledovcem Kitzsteinhorn a horou Schmittenhöhe u jezera Zell am See. Kaprun/Zell am See je mezi českými lyžaři asi nejnavštěvovanější lyžařské středisko v Rakousku. Nabídka lyžování je značně obšírná, neboť skiareály Kitzsteinhorn, Maiskogel, Lechnerberg a Schmittenhöhe disponují tratěmi o celkové délce 140 km.

Ledovec má nadmořskou výšku úctyhodných 3203 m, které garantují kvalitní přírodní sníh i v největších letních pařácích. Přímo nad Zell am See v areálu Schmittenhöhe se rozkládá 77 km dobře upravovaných náročnějších tratí včele s populární Trassabfahrt, která je dlouhá 4 km a překonává převýšení 900 m. Menší areál v Maishofenu je zase určen spíše pro začátečníky a rodiny s malými dětmi. Na Kitzsteinhornu jsou potom převážně středně obtížné tratě dlouhé celkem 40 km.

Kaprun/Zell am See. Zdroj: www.nev-dama.cz

Na freeridery, snowboardisty a běžkaře je Kaprun/Zell am See také skvěle připraven. Pro vyznavače volného lyžování je zde oblast Langwied, pro snowboardaře celkem 5 snowparků a pro běžkaře je nachystáno 200 km stop.

Středisko Kaprun/Zell am See nabízí také propracovanou infrastrukturu a hustou, spolehlivě fungující síť skibusů v ceně skipasu.

Kaprun/Zell am See. Zdroj: www.nev-dama.cz

Toto středisko se může také pochlubit nadmíru bohatou nabídkou ne-lyžařské zábavy včele s wellness centry, krytou halou, bruslením na jezeře, tenisem a squashem v hale, jízdárnami, kuželnami, vyhlídkovými lety, týmovým paraglidingem, snowraftingem a snowtubingem, nočním sáňkováním, sněžnicemi, výpravami do ledových soutěsek či třeba nocováním v iglú.

Kaprun/Zell am See. Zdroj: www.nev-dama.cz

Romantická atmosféra Zell am See s promenádou kolem jezera a bohatá nabídka služeb je ideálním místem na zimní dovolenou pro zamilované páry. Patříte-li k nim, neváhejte si zarezervovat ubytování ve středisku Kaprun/Zell am See.

Mohlo by vás zajímat...

  • Walliské Alpy

    Po Savojských Alpách jsou Walliské Alpy druhou nejvýznamnější oblastí. Patří do skupiny Vnitřních krystalických Alp představují nejvíce zaledněnou alpskou skupinu.
  • Santa Caterina Valfurva: lyžování v srdci národního parku

    Santa Caterina Valfurva je alpské lyžařské středisko, které naleznete v srdci Národního parku Stelvio v italské Lombardii.
  • Romantická Cortina d'Ampezzo láká i celebrity

    Cortina d'Ampezzo se rozprostírá v samém srdci italských Dolomit a tedy i oblasti Dolomity Superski, které zahrnuje celkem 12 středisek. Místní obyvatelé ji právem nazývají královnou celého pohoří.